Blog
Kultura mocnych stron
Stara szkoła zarządzania twierdziła, że najlepsi pracownicy wykonują swoje zadania w ten sam, optymalny sposób, reprezentując te same umiejętności i niemal każdej z nich można się nauczyć. Szkoła mocnych stron twierdzi, że najlepsi pracownicy osiągają takie same wyniki korzystając z różnych umiejętności, opartych na różnych talentach.
Marka zespołu HR cz.2. – jak osiągnąć sukces?
W przypadku budowania marki zespołu nie ma szybkiego zwrotu z inwestycji – pracownicy i kadra często dopiero po kilku latach doceniają jakość, atrakcyjność i użyteczność rozwiązań wprowadzonych przez mądry, strategicznie i zorientowany na ludzi, zespół HR.
Marka zespołu HR cz. 1. – symptomy marnej reputacji
Marka to nie chwilowy fejm, kampania PR, liczba followersów czy prezentacja success story na konferencji. To nie wypasiony profil w social media, ani kreatywna zakładka pt. Kariera. Silna marka to satysfakcja, lojalność i referencje będące skutkiem uważnego komunikowania się z ludźmi, oferowania dobrych doświadczeń i spełniania złożonych obietnic.
Czym się różni nauka od rozwoju i inne inspiracje płynące ze SWOT-a
Czy mam się w danej sytuacji bronić, czy uciekać? Rozwijać talenty czy raczej nadrabiać zaległości – oto jest pytanie i SWOT powinien pomóc w znalezieniu właściwych odpowiedzi. Natomiast określenie strategii ROZWOJU to kwestia absolutnie kluczowa dla każdego przedsięwzięcia, również każdego “się wzięcia” za siebie.
Jak zmarnować talent – przewodnik praktyczny dla menedżera
Jeżeli jesteś szefem ze „starej szkoły”, możesz przeoczyć kilka momentów, w których stracisz pozyskany na konkurencyjnym rynku talent. Jeżeli przeglądasz mimo to Linkedin, to na pewno widziałeś taki mem: “people don’t leave their jobs, their leave their managers”. To nie do końca jest prawda, chociaż okazuje się, że menedżerowie maczają w tym palce.
ABC budowania marki zespołu cz.3. Korzyści
Silna marka zespołu oznacza kapitał zaufania i dobrą reputację płynącą z uważnych relacji i doświadczeń, które Twoi ludzie oferują klientom wewnętrznym i zewnętrznym. Silna marka jest nagrodą, która generuje liczne benefity.
ABC budowania marki zespołu – cz.2. Tips not Tricks
Budowa marki wymaga od zespołu określenia celów i strategii, zrozumienia roli zespołu w organizacji, a co za tym idzie odpowiedzi na pytania: „Jaką wartość mój zespół tworzy w organizacji?”. „Po co został stworzony?” oraz „Jaka jest jego rola w firmie?”.
ABC budowania marki zespołu – cz.1. Trudne początki
Marka w biznesie, którym rządzą nie tyle inwestorzy, co klienci i pracownicy (Customer i Employee Experience) przestała być odpowiedzialnością jedynie marketingu, podobnie jak ludzie w firmie nie są już wyłączną domeną działu HR.
Stara szkoła, czyli czerwony długopis i potęga średniej
Zawsze miałem wrażenie, że zebrania szkolne z rodzicami to jakieś dziwna forma sprawozdawczości, której przedmiotem jest średnia. Rozmowy o mocnych stronach dziecka i rozwijaniu jego indywidualnych talentów przypominały próby nawiązania kontaktu z kosmitami.
Dlaczego warto zrobić test Gallupa?
Zamiast zastanawiać się wciąż co jest z tobą nie tak, przyjrzyj się pozytywnym aspektom swojej psychiki, które mogą sprawić, że twoja jakość życia i skuteczność w pracy wzrosną.
7 kroków do dobrego mentoringu
Dobry mentor powinien skupić się na potrzebach mentee. Ten z kolei, ma być otwarty na feedback i lekcje płynące z doświadczenia mentora. Tekst jest ściągawką, która pomoże Wam postawić pierwsze kroki.
Twój mistrz jest Twoją wizytówką
Warren Buffett podczas spotkania z młodymi przedsiębiorcami powiedział kiedyś: “Wymień mi swoich bohaterów, a powiem ci, kim będziesz”. Radził, żeby otaczać się ludźmi lepszymi od siebie.